Searching the Recruiter Directory

Together with Aulinks, you can find companies offering employment opportunities or job selection procedures. We have prepared for you a recruiter directory, which will provide better orientation amoung the numerous employers on Aulinks. Search and find companies, send them your targeted CV and use our sophisticated communication system to help you begin the career of your dreams.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
Find company

Mlékárna Klatovy, a.s

Company type: Direct employer Type of business entity: Joint-stock company Company size: Large (101-1000 employees)

Mlékárna Klatovy je význačným výrobcem a distributorem přírodních, tavených a čerstvých sýrů značky Président a Mozzarella Galbani Od roku 2007 je součástí francouzské skupiny LACTALIS, která v 70 zemích světa zaměstnává přes 75 000 zaměstnanců a je v současnosti největší mlékárenskou společnosti na světe.

Modrá pyramida stavební spořitelna

Company type: Direct employer Type of business entity: Joint-stock company Company size: Large (101-1000 employees)

Stavební spořitelna, zabýváme se správou spořících a úvěrových smluv našich klientů. Máme v portfoliu víc, jak 500.000 klientů a jsme významnou součástí českého trhu ve finančních produktech.

MUDr.Tomáš Zeman

Company type: Direct employer Type of business entity: Self-employment Company size: Small (1-20 employees)

Hledají se zubní lékaři Pro dvě zubní ordinace v Novém Hrozenkově se hledají zubní lékaři či lékařky, může být i pár. Možnost ubytování. Nástup možný ihned. Inzerát je aktuální do jeho smazání. Více informací u MUDr. Tomáše Zemana, Nový Hrozenkov 847, PSČ 75604, tel: 571451393 nebo na 602751966, email: zeman.dent@gmail.com Děkuji.

Multiteam

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Medium (21-100 employees)

Creative team, design interior, design web pages, traveling, web consulting, real estate projects, operations between Europe and North America.

"Na dvorku"

Company type: Direct employer Type of business entity: Non-profit organization Company size: Small (1-20 employees)

Rodinná eko školka v příjemném prostředí venkovské usedlosti, v památkově chráněném objektu se zahradou a sadem na návsi v Plzni – Koterově. Bohatý vzdělávací, rehabilitační a kreativní program je nedílnou součástí speciálního projektu s názvem S LÁSKOU A RESPEKTEM. Odpolední program i pro neškolkové děti – hudební školička, kroužek malý šikula,…

ngsaipem

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Very large (1001 and more employees)

ngsaipem A construction company with 4 years experience in construction in over 5 countries and nearly 1590 employees around the globe.

NIK EUROPE

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Large (101-1000 employees)

NIK is one of the world leading company which is capable of providing full service in Smart Grid. Starting from own developed software ending with client-oriented meters. Based in Kyiv, Ukraine we are looking around to become more sufficient apart from local, but community left behind classic western perspective. New ways, new countries, the more…

O2 Czech Republic s.r.o.

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Very large (1001 and more employees)

Snažíme se spojovat možnosti technologií s přáními lidí a potřebami firem. Díky našim produktům a službám inspirujeme, motivujeme a povzbuzujeme lidi k úspěchům a k novým objevům každý den. Pomáháme jim rozvíjet jejich potenciál a sdílíme s nimi jejich radost.

ogetech

Company type: Direct employer Type of business entity: Public company Company size: Medium (21-100 employees)

1) Engineers 2) Technicians, 3) Managers, 4) Operators 5) Chefs 6) Medical Workers, 7) Geologist, 8) 1st mate, 9) Rig Workers 10) Geologist 11) Safety Officers 12) 1st Engineer 13) Offshore Workers 14) marine workers e.t.c

OHAYNO

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Small (1-20 employees)

Ohayno-уборка по всей Праге. Сейчас мы ищем новых ответственных уборщиков, чтобы присоединиться к нашей команде. Naše výhody: máme měsíční výplatu , platba za den od 1000-1400 Kč , + jízdné + bonusy za vaši kvalitní práci .Nikdy nebudete bez práce, na nás se můžete spolehnout, budeme mít vždy objednávky pro vás! Vhodný rozvrh pro práci, jak…