Searching the Recruiter Directory

Together with Aulinks, you can find companies offering employment opportunities or job selection procedures. We have prepared for you a recruiter directory, which will provide better orientation amoung the numerous employers on Aulinks. Search and find companies, send them your targeted CV and use our sophisticated communication system to help you begin the career of your dreams.

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
Find company

MUDr.Tomáš Zeman

Company type: Direct employer Type of business entity: Self-employment Company size: Small (1-20 employees)

Hledají se zubní lékaři Pro dvě zubní ordinace v Novém Hrozenkově se hledají zubní lékaři či lékařky, může být i pár. Možnost ubytování. Nástup možný ihned. Inzerát je aktuální do jeho smazání. Více informací u MUDr. Tomáše Zemana, Nový Hrozenkov 847, PSČ 75604, tel: 571451393 nebo na 602751966, email: zeman.dent@gmail.com Děkuji.

Multiteam

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Medium (21-100 employees)

Creative team, design interior, design web pages, traveling, web consulting, real estate projects, operations between Europe and North America.

"Na dvorku"

Company type: Direct employer Type of business entity: Non-profit organization Company size: Small (1-20 employees)

Rodinná eko školka v příjemném prostředí venkovské usedlosti, v památkově chráněném objektu se zahradou a sadem na návsi v Plzni – Koterově. Bohatý vzdělávací, rehabilitační a kreativní program je nedílnou součástí speciálního projektu s názvem S LÁSKOU A RESPEKTEM. Odpolední program i pro neškolkové děti – hudební školička, kroužek malý šikula,…

ngsaipem

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Very large (1001 and more employees)

ngsaipem A construction company with 4 years experience in construction in over 5 countries and nearly 1590 employees around the globe.

NIK EUROPE

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Large (101-1000 employees)

NIK is one of the world leading company which is capable of providing full service in Smart Grid. Starting from own developed software ending with client-oriented meters. Based in Kyiv, Ukraine we are looking around to become more sufficient apart from local, but community left behind classic western perspective. New ways, new countries, the more…

O2 Czech Republic s.r.o.

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Very large (1001 and more employees)

Snažíme se spojovat možnosti technologií s přáními lidí a potřebami firem. Díky našim produktům a službám inspirujeme, motivujeme a povzbuzujeme lidi k úspěchům a k novým objevům každý den. Pomáháme jim rozvíjet jejich potenciál a sdílíme s nimi jejich radost.

ogetech

Company type: Direct employer Type of business entity: Public company Company size: Medium (21-100 employees)

1) Engineers 2) Technicians, 3) Managers, 4) Operators 5) Chefs 6) Medical Workers, 7) Geologist, 8) 1st mate, 9) Rig Workers 10) Geologist 11) Safety Officers 12) 1st Engineer 13) Offshore Workers 14) marine workers e.t.c

OLZOR - auto s. r. o.

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Small (1-20 employees)

Firma zabývající se mezinárodní dopravou přes 25 let. Jezdíme převážně do Ruské federace, dále do Německa, na Slovensko.

Ontara Finance Czech

Company type: Direct employer Type of business entity: Self-employment Company size: Small (1-20 employees)

Pomáháme podnikatelům v jejich aktivitách, rozvoji jejich podnikání i v osobních potřebách. Podporujeme, radíme, optimalizujeme a budujeme. Tvoříme také celé podnikatelské projekty na klíč.

ORBIT MERRET, spol. s r.o.

Company type: Direct employer Type of business entity: Limited liability company Company size: Small (1-20 employees)

Český výrobce panelových měřících přístrojů, více než 20let se zabývá vývojem, výrobou a prodejem digitálních měřících přístrojů, převodníků signálu, bargrafů, velkoplošných displejů a vyjímečného PLC systému.